Sklep z naturalnymi kosmetykami

Filozofia

Kiedy mówimy NATURALNE rozumiemy naprawdę NATURALNE.

Nasza gwarancja 100% naturalnych produktów obejmuje każdy składnik wykorzystywany w ciągu całego procesu produkcyjnego naturalnych kosmetyków. Nie używamy sztucznych barwników i aromatów. Stawiamy na jakość produktów, dlatego używamy wyłącznie tłuszczów roślinnych, naturalnych olejków eterycznych oraz dodatków uszlachetniających, które są dobroczynne dla skóry.

Co to oznacza? Że jest to produkt naturalny, a nie „identyczny z naturalnym”. Jeśli piszemy oliwa z oliwek znaczy to, że wykorzystujemy oliwę z owoców oliwek, gdy piszemy masło shea jest to masło z orzecha shea, gdy piszemy olejek eteryczny jest to olejek pozyskiwany z roślin.

W Europie nie ma regulacji prawnej dotyczącej definicji kosmetyku naturalnego. Z tego względu termin ten jest znacznie nadużywany. Jeśli coś jest sztucznie manipulowane w laboratorium (czyli związki są połączone w taki sposób, w jaki nie występują w naturze), to nie będzie tego w naszych mydłach.

Mamy jeden cel.

Wykorzystać moc i prostotę natury, oczyszczać, łagodzić, regenerować i chronić skórę. Dlatego robimy mydło, które działa w harmonii ze skórą, jest delikatne i kojące, bezpieczne i skuteczne. Dzięki czemu możesz czuć się pewnie w wyborze któregoś z nich.

Stwórz przyjemny rytuał relaksującej kąpieli z zapaloną świecą lub odżywczy prysznic. Zmyj stres, zmęczenie i napięcie. Pielęgnując ciało, pielęgnujesz też ducha, uzyskaj ulgę fizyczną i psychiczną. Po prostu odpocznij i ciesz się relaksem.


Najlepsze składniki

Nasze mydła w kostce mają w swoim składzie jedynie naturalne, starannie dobrane składniki. Najlepszej jakości oleje i masła roślinne oraz naturalne, odżywcze dodatki wzbogacające mydło. Naturalne aktywne składniki.

Naturalne mydła w kostce są utrzymywane w kolorystycznej tonacji ziemi, dlatego że barwione są wyłącznie darami natury. Uważamy, że natura jako niewyczerpalne źródło najlepszych surowców kosmetycznych jest perfekcyjna, pełna niesamowitych barw, więc nie trzeba jej poprawiać.

Naturalne mydła Pracowni Dotyk Kreacji pienią się z naturalnych właściwości tłuszczów. Pachną olejami roślinnymi oraz naturalnymi olejkami eterycznymi pozyskiwanymi z roślin. Poprzez zastosowanie olejków eterycznych mydła mają właściwości terapeutyczne, które pozytywnie wpływają na zmysły, ciało i duszę. Mamy w swojej ofercie również mydła bezzapachowe, dla wrażliwej skóry.  

Receptury opracowaliśmy bez użycia oleju palmowego, który jest uniwersalny i bardzo kontrowersyjny. Zastosowaliśmy alternatywne składniki roślinne, które czynią nasze mydła luksusowymi i bogatymi w składniki odżywcze.

Skład naturalnych kosmetyków jest krótki i czytelny, dodatkowo został przetłumaczony z międzynarodowego nazewnictwa INCI na język polski, ponieważ nasze kosmetyki nie mają tajemnic.

Większość naszych produktów jest odpowiednia dla Wegan. Posiadamy w swojej ofercie również produkty dla Wegetarian, choć te są wyraźnie oznakowane. Nasze produkty są odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych. Nie są testowane na zwierzętach.

Rozpoczyna się Alchemia czyli jak produkujemy

Produkcja mydła naturalnego wymaga starannie obliczonych receptur, odbywa się to stosując szereg wykresów i obliczeń, ściśle określonych proporcji, dużo mieszania i pewną ilość alchemii. Nasze naturalne mydła w kostce produkowane są w małych seriach dzięki czemu są zawsze świeże.

Stosujemy tradycyjny sposób produkcji tzw. metodą na zimno. Oznacza to, że mieszanina nie jest gotowana przez wiele godzin (jak w przypadku metody na gorąco) lecz składniki wraz z zasadą sodową łączone są w niskiej temperaturze i mieszane do czasu uzyskania zagęszczonej konsystencji. W tej części procesu bezpiecznie dodajemy najbardziej delikatne i odżywcze, pielęgnacyjne składniki, takie jak olejki eteryczne i wzbogacające dodatki.

Metoda ta pozwala na zachowanie wszystkich właściwości olejów roślinnych, składników odżywczych, minerałów i witamin oraz pełnej zawartości powstającej w trakcie procesu zmydlania gliceryny, której działanie nawilżające i zmiękczające skórę jest dodatkowym czynnikiem pielęgnacyjnym. Zachowanie naturalnej gliceryny oraz niewielkiego procentu niezmydlonych tłuszczów skutkuje powstaniem luksusowego kosmetyku - pielęgnującego, nawilżającego i zmiękczającego skórę.

Handmade - od początku do końca…

Wszystkie czynności w naszej Pracowni Dotyk Kreacji wykonywane są całkowicie ręcznie. Ręcznie łączone są składniki mydeł, ręcznie przelewane do forem i izolowane, tak aby po 24 godzinach zmieniły się w blok mydła, który będzie ręcznie i starannie krojony na równe kostki.

Następnie mydła będą „leżakowały” czyli dojrzewały w dobrze wentylowanej suszarni przez okres 6-8 tygodni, aby nabrać najlepszych właściwości i dokończyć proces zmydlania się. W tym czasie mydło odparuje sporo wody i ustabilizuje się jego pH, co przyczyni się do powstania łagodnego mydła, które pozostawi skórę miękką i nawilżoną.

Ostatnim etapem procesu jest umieszczenie na mydłach papierowych etykiet. Od tej pory mydła są gotowe do sprzedaży.

Niewielkie różnice w zależności od partii, w kształcie i kolorze naszych kostek jest świadectwem ręcznego charakteru ich produkcji.

Produkcja naturalnego mydła to powolny proces, który wymaga cierpliwości, staranności i dbałości o szczegóły, innymi słowy perfekcji sztuki rzemieślniczej.

 

Dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej...

 

Wolne od trucizn

Nasze naturalne mydła w kostce NIE ZAWIERAJĄ:

  • syntetycznych barwników;
  • syntetycznych zapachów np. olejków, aromatów;
  • konserwantów chemicznych np. parabenów, EDTA;
  • detergentów, środków pianotwórczych np. SLS i SLES;
  • parafiny i olejów mineralnych pozyskiwanych z ropy naftowej;
  • tłuszczów zwierzęcych;
  • substancji chemicznych;
  • utwardzaczy, polepszaczy;
  • stabilizatorów;
  • alkoholu; 

Więcej zdjęć, tekstów i filmów z naszego procesu produkcji mydła zobaczysz na naszych profilach mediów społecznościowych (ang. social media).

face.png you.png 


Polska manufaktura naturalnych KOSMETYKÓW inspirowanych naturą oraz ŚWIEC aromaterapeutycznych. 100% naturalne składy! Naturalne kosmetyki - Pracownia i Sklep Dotyk Kreacji. Poznaj nas


Top