1. Jak przechowywać i dbać o mydło?

Mydło naturalne to produkt wolny od chemicznych utwardzaczy, posiadający wysoką zawartość naturalnej gliceryny, która zatrzymuje i przyciąga wodę z otoczenia. Z tego względu mydło jest podatne na zmiękczenie i dlatego nie powinno „leżeć” w wodzie. Przechowuj swoje mydło:

- na mydelnicy z otworem, aby pozwolić na przepływ powietrza wokół niego i aby po zastosowaniu mogło wyschnąć,
- z dala od światła słonecznego, aby zapewnić mydłu maksymalną trwałość.

Nieużywane mydło przechowuj w ciemnym i chłodnym miejscu, z dala od silnych zapachów, jak np. w szufladzie z bielizną lub w szafie ubraniowej.
W ten sposób można uzyskać jak najwięcej z kostki mydła i użytkowanie jej potrwa znacznie dłużej.

 

2. Jaki jest termin przydatności mydła?

Mydło to produkt bez daty ważności. My jednak datujemy mydło terminem przydatności do użycia - 2 lata. Powodem jest podatność olejów i maseł na utlenianie oraz stosowanie naturalnych olejków eterycznych i dodatków. W naszych mydłach nie znajdziesz chemicznych konserwantów, barwników, utwardzaczy itp. Na opakowaniu każdej kostki mydła podajemy termin ważności, który różni się w zależności od partii.

 

3. Czy mydło naturalne wysusza skórę?

Nie. Mydło naturalne ręcznie robione, z powodu wysokiej zawartości naturalnej gliceryny, jest odżywcze i nawilża skórę. Gliceryna w przemyśle kosmetycznym jest usuwana z mydeł i dodawana do droższych produktów, co sprawia że „mydło” zmienia się w syntetyczną kostkę myjącą - detergent. Dlatego komercyjne mydła pozostawiają uczucie suchej i napiętej skóry. Oprócz przekazu marketingowego na opakowaniu, kuszących kolorów i zapachów warto zapoznać się ze składem INCI.

 

4. Dlaczego bez oleju palmowego?

Olej palmowy jest jednym z najtańszych olejów roślinnych do produkcji mydła, który dodaje mydłu twardości i trwałości. Niestety zbiory oleju palmowego wpływają na degradację środowiska, zniszczenia lasów deszczowych w Malezji i Indonezji, miejsca życia licznych, często zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt, takich jak np. orangutan sumatrzański i borneański. My nie chcemy brać w tym udziału, dlatego opracowaliśmy receptury bez użycia oleju palmowego.

Alternatywne oleje, woski i tłuszcze, takie jak np. masło shea, masło kakaowe są drogie, a to skutkuje wyprodukowaniem wyjątkowo luksusowego produktu. My zapewniamy taki luksus.

 

5. Czy kosmetyki naturalne są bezpieczne?

Wszystkie nasze kosmetyki ręcznie robione spełniają wymogi prawne obowiązujące w Unii Europejskiej. Posiadają raporty bezpieczeństwa produktu kosmetycznego wykonane przez Safety Assessora oraz są zgłoszone do unijnej bazy kosmetyków CPNP.


6. Czy kosmetyki są testowane na zwierzętach?

Oczywiście, że nie. Kosmetyki nie są testowane na zwierzętach.


Top