1. Jak przechowywać i dbać o mydło?

Mydło naturalne to produkt wolny od chemicznych utwardzaczy, posiadający wysoką zawartość naturalnej gliceryny, która zatrzymuje i przyciąga wodę z otoczenia. Z tego względu mydło jest podatne na zmiękczenie i dlatego nie powinno „leżeć” w wodzie. Przechowuj swoje mydło:

- na mydelnicy z otworem, aby pozwolić na przepływ powietrza wokół niego i aby po zastosowaniu mogło wyschnąć,
- z dala od światła słonecznego, aby zapewnić mydłu maksymalną trwałość.

Nieużywane mydło przechowuj w ciemnym i chłodnym miejscu, z dala od silnych zapachów, jak np. w szufladzie z bielizną lub w szafie ubraniowej.
W ten sposób można uzyskać jak najwięcej z kostki mydła i użytkowanie jej potrwa znacznie dłużej.

 

2. Jaki jest termin przydatności mydła?

Mydło to produkt bez daty ważności. My jednak datujemy mydło terminem przydatności do użycia - 2 lata. Powodem jest podatność olejów i maseł na utlenianie oraz stosowanie naturalnych olejków eterycznych i dodatków. W naszych mydłach nie znajdziesz chemicznych konserwantów, barwników, utwardzaczy itp. Na opakowaniu każdej kostki mydła podajemy termin ważności, który różni się w zależności od partii.

 

3. Czy mydło naturalne wysusza skórę?

Nie. Mydło naturalne ręcznie robione, z powodu wysokiej zawartości naturalnej gliceryny, jest odżywcze i nawilża skórę. Gliceryna w przemyśle kosmetycznym jest usuwana z mydeł i dodawana do droższych produktów, co sprawia że „mydło” zmienia się w syntetyczną kostkę myjącą - detergent. Dlatego komercyjne mydła pozostawiają uczucie suchej i napiętej skóry. Oprócz przekazu marketingowego na opakowaniu, kuszących kolorów i zapachów warto zapoznać się ze składem INCI.

 

4. Dlaczego bez oleju palmowego?

Olej palmowy jest jednym z najtańszych olejów roślinnych do produkcji mydła, który dodaje mydłu twardości i trwałości. Niestety zbiory oleju palmowego wpływają na degradację środowiska, zniszczenia lasów deszczowych w Malezji i Indonezji, miejsca życia licznych, często zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt, takich jak np. orangutan sumatrzański i borneański. My nie chcemy brać w tym udziału, dlatego opracowaliśmy receptury bez użycia oleju palmowego.

Alternatywne oleje, woski i tłuszcze, takie jak np. masło shea, masło kakaowe są drogie, a to skutkuje wyprodukowaniem wyjątkowo luksusowego produktu. My zapewniamy taki luksus.

 

5. Czy kosmetyki naturalne są bezpieczne?

Wszystkie nasze kosmetyki ręcznie robione spełniają wymogi prawne obowiązujące w Unii Europejskiej. Posiadają raporty bezpieczeństwa produktu kosmetycznego wykonane przez Safety Assessora oraz są zgłoszone do unijnej bazy kosmetyków CPNP.


Top