Bez oleju palmowego

Olej palmowy jest pozyskiwany z miąższu owoców palm olejowych. To najtańszy olej roślinny. W naturalnych kosmetykach i świecach Dotyk Kreacji nie znajdziesz oleju palmowego, nawet tego jak zapewniają producenci pozyskiwanego w sposób "etyczny". Pochodzenie oleju palmowego ze zrównoważonego źródła nie jest możliwe do udowodnienia.

Olej palmowy a lasy tropikalne

Olej palmowy jest uniwersalny i bardzo kontrowersyjny - na potrzeby plantacji palm olejowych w Azji zniszczone (wypalone, wycięte) zostały lasy deszczowe, a co za tym idzie wymarły zwierzęta, w szczególności orangutany. Wycięcie lasów przyczyniło się również do wzrostu emisji dwutlenku węgla i zwiększenia globalnego ocieplenia.

Dotyk Kreacji bez oleju palmowego

My w tym nie uczestniczymy, nie przyczyniamy się do dalszego niszczenia fauny i flory na Ziemi. Nasze produkty oleju palmowego nie posiadają (INCI: Elaeis Guineensis (Palm) Olil, Sodium Palm Kernelate itp.). Zastosowaliśmy alternatywne surowce roślinne, które czynią nasze kosmetyki jeszcze bardziej bogatymi w składniki odżywcze.

Co możesz zrobić?

Ty również możesz pomóc w zatrzymaniu tego procesu wybierając produkty spożywcze i kosmetyczne (również kosmetyki te naturalne np. mydła, szampony) bez oleju palmowego. Dbaj o ekologię, czytaj etykiety.

Bądź piękna / bądź piękny - uratuj drzewo.


Top